اجاره تجهیزات آشپزخانه رستوران

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که اجاره تجهیزات آشپزخانه رستوران را به جای خرید آن انجام دهید؟ وقتی برای بازکردن رستوران جدید خود آماده می شوید، این سوال را هم باید از خودتان بپرسید که « بعضی از تجهیزات آشپزخانه صنعتی را اجاره کنم یا نه؟ ». همانطور به احتمال زیاد تاکنون به اجاره یک اجاق گاز یا ماشین ظرفشویی برای آشپزخانه خود فکر نکرده اید، به اجاره تجهیزات آشپزخانه صنعتی خود نیز فکر نکرده اید.

هنگام راه اندازی آشپزخانه رستوران جدید، باید به یاد داشته باشید که تجهیزات مورد نظرتان، احتمال پاره شدن و ساییدگی  بیشتری نسبت به آشپزخانه خانگی خواهند داشت. هزینه تعمیرات و زمان لازم برای تعمیر تجهیزات آشپزخانه صنعتی خود را لیست کنید، گاهی اوقات بهتر است که به جای خریدن آنها، به فکر اجاره ی تجهیزات آشپزخانه صنعتی خود باشید .

اجاره تجهیزات آشپزخانه صنعتی، پول شما را ذخیره می کند و همچنین ضمانت های بهتر و طولانی تری نسبت به قطعاتی که شما خریداری می کنید دارند.

مزایای اجاره ی تجهیزات آشپزخانه رستوران

ذخیره کردن پول

اجاره کردن تجهیزات آشپزخانه صنعتی، به شما این اجازه را خواهد داد که سرمایه تان را برای سایر موارد هزینه کنید؛ برای مثال به جای پرداخت مبلغ زیادی برای یک ماشین ظرفشویی صنعتی، می توانید از این پول برای خرید مواد غذایی اولیه و یا اولین حقوق پرداختی کارکنان و یا حتی سرمایه گذاری برای بازاریابی استفاده کنید.

مزایای اجاره تجهیزات آشپزخانه رستوران

اجاره ی برخی از تجهیزات آشپزخانه صنعتی رایگان است

 گاهی اوقات وقتی در حال خرید محصولات کارخانه جات مانند پودر ماشین ظرفشویی و یا قهوه ساز هستید؛ ممکن است یک قطعه از تجهیزات آشپزخانه صنعتی را رایگان دریافت کنید.

تعمیرات رایگان

در صورت خراب شدن تجهیزات آشپزخانه صنعتی، شما مجبور نیستید برای تعمیرات اقدامی انجام دهید.

ارتقا دادن راحت تر است

هنگامی که اجاره تجهیزات آشپزخانه صنعتی زیاد باشد؛ اگر نیاز به تعمیرات دارند به صرفه تر است که به جای تعمیر آن ها، یک مدل جدید را دریافت کنید.

بهتر است بعضی از تجهیزات آشپزخانه صنعتی نسبت به سایر تجهیزات اجاره شوند

بعضی از قطعات تجهیزات آشپزخانه صنعتی، به دلیل طول عمر کوتاه، بهتر است که اجاره شوند؛ و سرمایه گذاری برای خرید نمونه جدید آن ها به صرفه نیست. که بعضی از آن ها عبارتند از:

ماشین های صنعتی یخ ساز

ماشین های ظرفشویی صنعتی

قهوه ساز های صنعتی

خنک کننده های صنعتی

همچنین موارد دیگری برای اجاره مناسب اند:

رومیزی، یونیفرم آشپزی، پادری ها، و دستمال های خشک کننده ی ظروف. این موارد در یک رستوران شلوغ سریع کثیف می شوند و تعمیر و نگهداری آنها را، به شرکت دیگری که ممکن است ارزان تر از کارکنان خودتان برای تمیز کردن آنها هزینه دریافت کند؛ بسپارید.

چه چیزهایی باید قبل از اجاره تجهیزات آشپزخانه بدانید؟

با هر اجاره نامه شما صاحب تجهیزات آشپزخانه نمی شوید و یک قرار داد هفتگی یا ماهانه خواهید داشت. شما یک قرارداد امضاء می کنید، که باید آن را بادقت بررسی کنید (یا وکیل خود را ملزم بدانید بررسی کند)، تا اطمینان حاصل کنید که آن را درک کرده و با شرایط موافقید.

اگر رستوران شما قبل از اجاره نامه بسته شود، ممکن است مسئول بقیه پرداخت ها در مدت اجاره نامه باشید.

طرح آشپزخانه نیز، در تصمیم گیری نوع تجهیزات آشپزخانه صنعتی مورد نیاز، مهم خواهد بود. آشپزخانه های رستوران ها اغلب در فضاهای کوچک قرار می گیرند و لازم است که حتی از یک مترمربع محیط آشپزخانه صنعتی خود نیز، به خوبی استفاده کنید.

شما ممکن است آرزوی سردکننده های بزرگ، و یا محدوده وسیعی برای خط گریل و صف طولانی از بشقاب های غذا در سر داشته باشید، اما واقعیت ممکن است چیزی دیگری باشد.

امتیاز اجاره تجهیزات آشپزخانه
 • (5)
  جامع بودن این مطلب
 • (5)
  کاربردی بودن محتوا
 • (5)
  اطلاعات مفید اجاره تجهیزات آشپزخانه
 • (5)
  امتیاز نویسنده
5
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *