تجهیزات رستوران خود را با آگاهی خریداری کنید، تا بیشترین بهره وری را داشته باشید.

در این مطلب قصد داریم نکات نسبتاٌ جامع و البته آموزنده درباره ی تجهیزات رستوران در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. به طور کلی، تجهیزات رستوران، همه چیز را از اجاق های صنعتی تا میز ناهار خوری، ظروف رستوران تا دستگاه های یخ ساز را در برمی گیرد. بنابراین تصمیم گیری در مورد خرید انواع تجهیزات رستورانی مناسب برای یک مالک رستوران می تواند سخت باشد.

ما در اینجا مطالبی در مورد تجهیزات رستوران آورده ایم که شاید برایتان جالب باشد:

تجهیزات جدید، برای رستوران همیشه بهترین گزینه نیست!

یک رستوران جدید، لزوماً نیازی به تجهیزات جدید ندارد. شما می توانید تجهیزات باکیفیت یک رستوران دیگر را دست دوم با قیمت خیلی ارزان تر خریداری کنید. میزها، صندلی ها، ظروف، ظروف آَشپزخانه صنعتی همه برای خرید دست دوم مناسب هستند.

قطعات عمده تجهیزات آشپزخانه صنعتی مانند اجاق ها، فر ها، سیستم های تبرید (یخچال ؛ فریزر؛ سردکننده) را اغلب می توانید با پیشنهاد قیمت خوب،خریداری کنید و مورد استفاده قرار دهید.

اجاره کردن تجهیزات رستوران می تواند یک گزینه مناسب باشد.

بسیاری از شرکت ها تجهیزات رستوران را به صورت اجاره ای نیز ارائه می دهند که این می تواند در باز کردن یک رستوران جدید، پول زیادی را از این طریق برای شما ذخیره کند.

تجهیزات صنعتی با طول عمر کوتاه، مانند دستگاه های یخ ساز، مناسب برای اجاره ماهیانه می باشند. فروشندگان همچنین به صورت رایگان، تا زمانی که محصولات را خریداری می کنید، ، تجهیزات صنعتی اجاره ای دیگری مانند قهوه ساز و سرد کننده ها را به صورت رایگان به شما می دهند.

ظروف رستورانی با ظروف آشپزخانه صنعتی مشابه نیستند.

ظرف های رستوران در مقایسه با آنهایی که می توانید در فروشگاه ها خریداری کنید ارزان نیستند. به این دلیل که آنها برای مقاومت در برابر ماشین ظرفشویی یک رستوران شلوغ ساخته شده اند.

میزها و صندلی های رستوران بخشی از دکور هستند.

هنگام باز کردن یک رستوران جدید، میزها و صندلی ها، هزینه های زیادی را در بر می گیرند. اما مانند ظروف غذای رستوران، برای مدت طولانی مورد استفاده قرار می گیرند. طراحی رستوران شما، به شدت تحت تاثیر میزها و صندلی هایی که شما آن ها را انتخاب می کنید، قرار خواهد گرفت.

 آشپزخانه صنعتی رستوران، باید بخش های مختلفی داشته باشد.

آشپزخانه صنعتی رستوران، نیاز به برنامه ریزی دقیق، برای حداکثر استفاده از فضا و افزایش بهره وری دارد. یک آشپزخانه صنعتی، از ایستگاه های مختلف و تجهیزات رستورانی مختلف تشکیل شده است. ایستگاه آشپزخانه صنعتی، منطقه ای است که نوع خاصی از غذا در آن تهیه می شود. ایستگاه ها به ادامه روند کار آشپزخانه صنعتی کمک می کنند.

طراحی فضای غذاخوری رستوران، باید انعطاف پذیر باشد.

تنظیم طراحی فضای غذاخوری رستوران، برای راه اندازی مجدد رستوران یک ایده خوب است. این کار به شما اجازه می دهد تا از قسمت های بیشتری بتوانید به خوبی استفاده کنید؛ و اگر احساس کردید تغییر طراحی فضای غذاخوری لازم است، این کار را انجام دهید.

بخش نوشیدنی ها، تجهیزات مخصوص خود را میخواهند.

طراحی بخش نوشیدنی ها بستگی به اندازه، موضوع و مجوز مشروب رستوران شما دارد. برخی از بارها تنها خدماتی هستند، به این معنی که به طور مستقیم به مشتریان خدمت نمی کنند؛ فقط برای پرسنل که سفارش نوشیدنی می گیرند فعالیت می کنند .

گزینه های زیادی برای سیستم تبرید (سردکننده ها) رستوران وجود دارد.

بخش جدایی ناپذیر از تجهیزات رستوران، سیستم تبرید رستوران است. تبرید رستوران از خنک کننده های کوچک مانند سردخانه های جعبه ای تا یخچال و فریزرهای حجیم و اتاقی، و همه وسایل مربوط به آنها تشکیل شده است.

رومیزی ها به تعمیر و نگهداری مداوم نیاز دارند.

آیتم های کمی در یک اتاق غذاخوری رستوران، ظاهر سفره را می سازند. سفره های سفارشی و دستمال های کتانی سرخ رنگ مایل به قرمز، برای فضایی مجلل مناسب هستند. اما آنها نیز، نیاز به مراقبت مداوم دارند و تمیز کردن و اتو کردن و تعویض آنها گران قیمت است.

تجهیزات پذیرایی فروش رستوران را افزایش می دهد.

کترینگ ها (رستوران هایی که به صورت بیرون بر غذا را ارائه می دهند.) فرصتی برای گسترش کسب و کار در خارج از اتاق غذاخوری هستند. با این حال، غذا در خارج از یک رستوران نیاز به توجه زیادی به جزئیات و ساختار دارد. در کترینگ ها، شما نیاز به ظروف خاصی برای سرو غذا با ایمنی بالا و کارآمد دارید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *