مهم ترین مشاغل رستوران کدامند؟

در این مقاله در مورد مهمترین و متداول ترین مشاغل رستوران صحبت می کنیم. صاحبان رستوران  میخواهند همه کارها از پخت و پز تا بازاریابی و حسابداری و همچنین تعمیرات و نگهداری و …را خودشان انجام دهند. با این حال، تلاش برای انجام هر کاری، خواه از نظر نگرانی مالی و چه به این دلیل ساده که فکر میکنید کسی دیگر نمیتواند این کار را درست انجام دهد  به سرعت شما و  کسب و کارتان را زمین میزند.

مهمترین مشاغل رستوران

خب بریم سراغ لیست مشاغل :

مدیرآشپز / آشپزخانه

این سر آشپز است که منو های ویژه را خلق میکند، غذاها را به کارکنان آشپزخانه سفارش می دهد و به عنوان مدیر کل آشپزخانه کار می کند. اووظیفه برنامه ریزی، استخدام واخراج کارکنان آشپزخانه را نیز دارد. یک کاندیدای خوب برای موقعیت سرپرست اجرایی  معمولا کسی  با چندین سال تجربه آشپزی و مدیریت رستوران است.

 

مدیر رستوران

مدیران رستوران مسئولیت های متعدد روزانه برای مدیریت رستوران دارند. شرایط  مورد نیاز برای یک مدیر رستوران شامل دانستن اصول اولیه، مانند مهارت های فردی و سازمانی است . با این حال، بسته به اندازه و تم یک رستوران، کاندیداهای مدیریت رستوران ممکن است نیاز به مدرک در بیزینس و مهمانداری داشته باشند.

سرو کننده

سرو کننده رستوران نماینده خدمات مشتری برای رستوران شماست. سرو کننده خوب  میتواند برای شما از یک مشتری معمولی یک مشتری همیشگی بسازد در صورتیکه که سرو کننده بد میتواند مشتری را بپراند( دیگر به سراغ شما نیاید ). شرح کار سروکننده شامل طیف وسیعی فراتر از سرو کردن غذا است.

متصدی بار

متصدی بار درمکانی بالا در جلو صحنه حضور میابد . بسته به نوع رستوران، متصدی بار ممکن است مسئولیت دادن نوشیدنی به سایر کارکنان برای ارائه سرویس ها داشته باشد و همچنین خدمت به مشتریانی که غذا خوردن در میز بار را انتخاب کرده اند.

مهماندار

شغل عمومی یک مهماندار رستوران سلام و احوال پرسی با  مشتریان است. بنابراین برای کسی که بدون تجربه است، یک شغل عالی در سطح ابتدایی است. میزبان باید فردی با رفتار دوستانه و مودب و مرتب، راحت و چند کاره باشد و بداند در شیفت های شلوغ چگونه رفتار کند.

ظرف شور

معمولا در سطح ورود ظرفشور بدترین شغل است . فراتر از ظرف شستن وظایف دیگری مانند شستن کف و تمیز کردن دستشویی ها و تعمیرات و نگهداری را نیز باید انجام دهد. با وجود اینکه ظرف شویی شغل رویایی مردم نیست، یکی از مهمترین شغل هاست و اگر ظرف شور در شیفت خود درست کار نکند یک وقفه پر دردسر برای رستوران در یک شب شلوغ اتفاق می افتد.

حسابدار یا دفتر دار

همانطور که در بسیاری از بخش های اداره یک رستوران، مالک ممکن است به عنوان حسابدار یا دفتر دار  کار کند. مهم است تفاوت بین هر یک از این شغل ها را درک کنید. یک دفتر دار، معاملات مالی را، مانند سپرده های بانکی روزانه و صدور چک های حقوق و دستمزد، ثبت می کند.

یک حسابدار این معاملات را تجزیه و تحلیل می کند، مانند  اظهارات سود و زیان و حساب کردن لیست مالیات سالانه. زمان مهم ترین فاکتور تصمیم گیری در این مورد است که میخواهید خودتان کار را انجام دهید یا به یک دفتر دار محول کنید.

به عنوان مالک، شما در حال حاضر یک لیست  از کارهای بی پایان دارید. اگر نمیتوانید وقت خود را برای مدیریت امور مالی خودتان اختصاص دهید، فردی را استخدام کنید، زیرا پول بخشی نیست که بتوانید آن را نادیده بگیرید. همانطور که  میزان راحتی شما با دفتر دارتان مهم است . اگر شما هیچ تجربه قبلی در امور مالی ندارید، پیچیدگی کار رستوران ممکن است سخت باشد.

نگهداری تجهیزات

تجهیزات از فریزر ها تا کانال های کولر و در طول تمیز کاری روزانه ممکن است خراب شوند . مانند حسابداری، نگهداری روزانه ممکن است شغلی باشد که می خواهید خودتان را انجام دهید. این تصمیم بستگی به دست و دلباز بودن شما ؛ اندازه رستوران و وظایفی که بر عهده دارید ؛ دارد. شما ممکن است کیک تعمیر کار همیشگی داشته باشید و این را ارزان تر بدانید تا اینکه برای هر مشکل به تعمیر کار زنگ بزنید.

اینم از لیست متداول ترین مشاغل رستوران که اطلاعاتی در موردشون بهتون دادیم.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *