نکات طلایی که مدیر رستوران را موفق می کند

بسیاری از صاحبان رستوران نمیدانند که داشتن یک رستوران فقط  شامل پختن و سرو غذا نیست. حسابداری، منابع انسانی، بازاریابی وتعمیر و  نگهداری هم وجود دارد که در میان موارد دیگر باید رعایت شوند. با اینکه  تقسیم وظایف بین کارکنان و فروشندگان بیرونی ضروری است در پایان روز همچنان شما به عنوان مدیریت رستوران مسئول همه چیز هستید. برای کسانی که به دنبال باز کردن رستوران هستند، ما پنج ویژگی برتر یک صاحب رستوران موفق را با هم ترکیب کرده ایم.

1. رهبر قوی باشید تا یک مدیر رستوران موفق باشید

اداره یک رستوران یک فعالیت تیمی است و شما به عنوان صاحب رستوران کاپیتان این تیم هستید. آنچه که انجام می دهید الگویی ای برای کارکنان است .رفتار شما ؛ مستقل از اینکه خوب یا بد است ؛ اجازه می دهد که دیگران عمل مشابهی انجام دهند. بسیاری از مردم می خواهند رستوران باز کنند زیرا لذت آشپزی  را دوست دارند و یا می خواهند رئیس خودشان باشند. آنها لزوما در مورد مهارت های مورد نیاز برای مدیریت کارکنان چندان فکر نمی کنند. اغلب بخش منابع انسانی آن جایی است که صاحبان کسب وکار برای اداره رستوران در آن به مشکل برمیخورند.

شخصیت های مختلف کارکنان ممکن است برای فردی که تجربه مدیریت ندارد مشکل ایجاد کند.

2. بدانید که چگونه بودجه را مدیریت کنید

همانطور که اداره کارکنان پیچیده است ، امور مالی یک مشکل دیگر برای برخی از صاحبان رستوران ها است. شاید اشتیاق شما پخت و پز غذا یا برنامه ریزی رویداد ها و نه خواندن اظهارات سود و زیان باشد، اگر بیشترین حسابداری که انجام داده اید، متعادل سازی دفترچه حساب و کتاب خود است، قبل از باز کردن رستوران خود، ابتدا باید بعضی کلاسهای حسابداری ودفتر داری را بگذرانید. و حتی پس از آن بهتر است  موارد پیچیده تر مانند اصول مالیاتی و حقوق و دستمزد به صورت حرفه ایی را یاد بگیرید .دقت کنید  اشتباهات کوچک ممکن است در نهایت هزینه های زیادی در بر داشته باشد .

3. انعطاف پذیر باشید

یکی دیگر از ویژگی های مهم برای صاحب رستوران موفق، انعطاف پذیری و سازگاری است . حتی با برنامه ترین رستوران ها هم قبل از شرو ع کار نیاز به گوشزد هایی دارند. اگر شما قلبا معتقد  هستید  یک لوکیشن یا سرو غذای خاصی در رستوران عالی است ، اما از طریق تحقیقات اولیه متوجه شدید که این ایده  خوبی نیست باید خود را با شرایط تطبیق دهید . ایجاد یک طرح کسب و کار کامل قبل از اقدام به پرداخت هرگونه هزینه، می تواند به تشخیص مشکلات احتمالی در اوایل روند تاسیس رستوران کمک کند.

4. صبور باشید

در یک جهان ایده آل، رستوران شما از روز اول مشتری دارد . اگر اینگونه نیست و یا شرایط مطابق میل شما نیست امید خود را از دست ندهید . روند رشد میتواند هفته ها یا ماه ها طول بکشد. همانطور که در طول زمان فروش رستوران را زیر نظر دارید باید کارکنان یا میزان سفارشات را برای اصلاح شرایط تنظیم کنید.

5. مهربان باشید

به عنوان صاحب رستوران، شما بخشی از یک جامعه بزرگ  کسب و کار هستید. بدون شک  کسب و کار شما توسط افراد خصوصی و موسسات خیریه پیشنهادهایی دریافت میکند . اعطای خیریه، چه نقدی، چه کارت هدیه یا حمایت برای تیم های ورزشی، راهی عالی برای ارتباط با جامعه است . پاداش این کار این است که معمولا بخشش مالیاتی شامل حال شما میشود.

عوامل متعددی وجود دارد که یک رستوران را موفق میکند ، مانند لوکیشن  خوب، غذای عالی و کارکنان عالی، اما هیچ کدام از اینها بدون رهبر قوی کار نخواهد کرد . با الگو بودن،انجام وظایف به همراه انعطاف پذیری, صبور بودن  خودتان را به بهترین صاحب رستوران تبدیل کنید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *