چطور نیروهای رستوران را به نهایت کارایی برسانیم؟

مهم نیست که غذای شما چقدر عالی است و یا لوکیشن رستوران شما  چقدر عالی است، اگر رفتار کارکنان رستوران شما دوستانه و شایسته نباشند، مشتریان به سراغ شما نمی آیند. بسیاری از صاحبان رستوران ؛ رستوران خود را باز می کنند زیرا آشپزی دوست دارند یا می خواهند رئیس خود باشند.

راه هایی برای داشتن کارکنان عالی

تعداد کمی از افراد متوجه شده اند که منابع انسانی تا چه اندازه برای اداره کردن رستوران مهم است. الهام گرفتن از رفتار بهترین کارکنان  مانند یک غذای عالی  و جو عالی در موفقیت یک رستوران مهم است. در اینجا راهنمایی هایی برای شناسایی بهترین کارکنان خود بخوانید.

 

رفتاری را که دوست دارید ببینید مدل سازی کنید

به عنوان مالک یا مدیر یک رستوران، شما مسئول هستید. و چه خوشتان بیاید یا نه شما به کارکنان خود اجازه میدهید که مانند شما رفتار کنند . اگر شما با ترش رویی به سرکار می روید  و با افراد بد رفتار می کنید، حدس می زنید که کارکنان شما چگونه کار خواهند کرد؟ از سوی دیگر، اگر شما با یک لبخند و روی خوش به سر کار بیایید، احتمالا کارکنان شما این رفتار را تقلید خواهند کرد .

 

برگزاری جلسات سرگرم کننده برای کارکنان

تا جایی که میتوانید در جلسه با کارکنانتان انرژی تزریق کنید . جلسات خود را با از بین بردن جو سنگین و بعضی فعالیت های تامین انرژی سرگرم کننده تر کنید .این کار تنها چند دقیقه زمان میبرد اما یک جلسه خوب به این آیتم نیاز دارد.

 

به کارکنان پاداش دهید

رقابت های سالم بین کارکنانتان را تشویق کنید ، تا بدانید چه کسی  در هر هفته یا ماه بالاترین میانگین کار را داشته است. اگر از کارت ارزیابی استفاده می کنید، پاداش هایی را برای کارکنانی که بازخورد خوبی دارند در نظر بگیرید. این پاداش همواره نباید پول باشد. شما می توانید بلیط های سینما و یا یک کارت هدیه (بن) خرید از دیگر فروشگاه های محلی  را به عنوان پاداش برای فردی که بیشترین نظرات مثبت را داشته در نظر بگیرید.

 

خسیس نباشید

حدس بزنید  که کدام بخش  بیشتر از سایرین از نارضایتی رنج میبرد؟ قظعا سر آشپز و کارکنان آشپزخانه نیستند ، گارسون ها خط مقدم رستوران شما هستند. آنها با مشتریان ناراضی برخورد می کنند، حتی اگر مشکلی از کنترل آنها خارج شود. اگر غذا دیر به دست مشتری برسد و مشتری ناراضی باشد .با راضی نگه داشتن مشتری شما در واقع کارکنان خود را خوشحال نگه داشته اید. دفعه بعد که یک مشتری شکایت می کند، گارسون های  خود را به یک برنامه تفریحی مثل یک دسر یا آبجو مهمان کنید.

 

به همه کارکنان احترام بذارید

رستوران ها سلسله مراتبی  از مدیر به  فردی که ظرف میشورد دارند. هر یک از کارکنان شما تعیین کننده عملکرده روزانه و موفقیت کلی رستوران شماست . اطمینان حاصل کنید که به همه آنها احترام میگذارید و آنها نیز به یکدیگر احترام میگذارند.

 

 

شناختن کارکنان

از کارکنان خود در مورد زندگی شخصیشان مانند بچه هایشان عادات و علایقشان بپرسید  . به آنها نشان دهید که آنها را بیش از تنها یک سر آشپز گارسون و شوینده ظروف میدانید . این  چهار راه به شما یاد میدهند کارکنان خود را بهتر بشناسید ( با آنها صمیمی شوید ) و مدیر رستوران بهتری باشید.

 

به سرعت مشکلات را حل کنید

مناقشات بین کارکنان اجتناب ناپذیر است. فردی گمان میکند داشتن تعطیلات در شب جمعه عادلانه است و دیگری همیشه سعی می کند از شیفت دوشنبه شب (تعطیل) فرار کند. مسئله هر چه باشد، آن را هرچه سریع تر قبل از این که بیشتر شود حل کنید.

 

از کار لذت ببرید

انجام یک کسب و کار بخشی جدی است . اما این بدان معنا نیست که شما  نمیتوانید از آن لذت ببرید. از ایجاد شوخی و سرگرمی با کارکنان خود برای عوض کردن جو نترسید.

 

نظرات کارکنان را بپرسید

از آنها پیشنهاداتی برای بهبود رستوران بپرسید .که اگر بخواهید  میتواند در مورد منو ایده های تنلیغاتی و رنگ اتاق انتظار باشد .یک فرآیند طراحی کنید  مثلا میتوانید یک جعبه پیشنهادات ساده با تکه کاغذ هایی برای نوشتن پیشنهادات باشد و هفته ایی یکبار آن را بررسی کنید . در میابید که کارکنان شما ایده های خوبی که ارزش امتحان کردن دارد ؛ دارند.

 

تشکر کنید

احتمالا ساده ترین کاری است که می توانید انجام دهید.  در تشکر گویی به کارمندان برای نشان دادن قدردانی خالصانه برای کاری که انجام داده اند دست و دلباز باشید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

1 دیدگاه در “چطور نیروهای رستوران را به نهایت کارایی برسانیم؟

مطالب آموزنده هستند. حتی برای بنده که شغلم رستوران داری نیست. تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *