چطور یک رستوران راه اندازی کنیم که شکست نخوریم

در این مقاله با شما هستیم تا بررسی کنیم که چطور یک رستوران راه اندازی کنیم که دچار شکست نشود. قبل از باز کردن یک رستوران جدید، جنبه های زیادی وجود دارد که باید به آنها توجه شود. راه انداختن یک رستوران بیشتر از صرف غذا در برابر پول است. رستوران ها تجربه بسیار ملموس را برای مشتریان ارائه می دهند.

مردم به دلایل مختلف : راحتی، جشن ها یا قرار شبانه برای صرف غذا به رستوران میروند. این به این معنی است که سبک های مختلف و جنبه های مختلف رستوران ها را در نظر می گیرند. شما حتی پس از اینکه نوع رستورانی که باز کنید را تعیین کردید، باید اطمینان حاصل کنید که بازار برای آن وجود دارد (بدانید که چه کسی مشتری شما است)، این مفهوم در قبال بودجه شما است و شما می توانید محل مناسب را پیدا کنید.

تصمیم بگیرید که آیا داشتن یک رستوران برای شما مناسب است؟

رستوران داری کار سختی است و این ممکن است شگفت انگیز و سرگرم کننده به نظر برسد، اما همه ی این کارها را سخت می کند. از هر کسی که در تجارت مواد غذایی است بپرسید و آنها در مورد ساعتهای طولانی که برای آن اختصاص میدهند ، به شما می گوید. مهم است که همه شغل های مختلف که در اداره یک رستوران مشغول هستند را بشناسید. از حسابداری، پخت و پز به PR، به عنوان صاحب شما مسئول آن هستید.

تصمیم گیری در مورد نوع رستوران

تصمیم گیری در مورد نوع رستورانی که می خواهید باز شود بستگی به عوامل مختلفی دارد. اغلب افرادی که می خواهند رستوران خود را باز کنند، می خواهند غذای مورد علاقه خود را برای سروآماده کنند، در محیطی که احساس راحتی می کنند. دیگران علاقه مند به فرانچیز هستند. فرانچیز رستوران ها تعدادی از مزایا را شامل می شود، از جمله تشخیص نام فوری و بازاریابی داخلی. با این حال، بسیاری از فرانچیز رستورانها ارزان نیست و صاحبان باید مایل به پیروی از مجموعه قوانین سختگیرانه باشند.

یک محل برای رستوران خود را انتخاب کنید

محل برای موفقیت هر رستوران حیاتی است. هنگام جستجو برای مکان مناسب رستوران، از جمله جمعیت، آمار اشتغال محلی و دسترسی، عوامل متعددی در نظر گرفته می شود. هنگامی که این محل مناسب را پیدا کردید، باید مطمئن شوید که بهترین اجاره نامه ممکن برای رستوران را تعیین میکنید.

بدانید که چه کسانی مشتریان شما هستند؟

بیبی بومرها از نظر انتخاب غذا ها مختلف هستند.همانطور که آماده شدید برای شروع یک رستوران، مهم است که بدانید که چه کسانی مشتری اصلی شما هستند (یا اینکه شما میخواهید چه کسانی باشند). تحقیق شما یک اطلاعات جمعیت شناختی مهم به شما خواهد داد که می تواند خط پایان رستوران شما را تحت تاثیر قرار دهد. چیزهایی مانند ارزش مسکن، درآمد متوسط ​​خانوار، سن متوسط ​​- به شما نشان می دهد که مشتریان بالقوه خود چه هستند.
هنگامی که این اطلاعات را دارید می توانید با رستوران های موجود در منطقه آن را مقایسه کنید.

یک طرح کسب و کار بنویسید

برای آماده شدن برای مصاحبه با بانک، شما باید تکالیف خود را انجام دهید. ایجاد یک طرح کسب و کار که رستوران شما را نشان می دهد و نحوه برنامه ریزی آن را سودآور می داند،  به مسثول وام نشان میدهد که شمامعنی کسب و کار را فهمیده اید.همچنین اطمینان حاصل کنید که با کلیه مدارک لازم، از جمله اعلامیه های درآمد شخصی، بازپرداخت مالیاتی و هر چیز دیگری که بانکدار ممکن است از شما درخواست کند، به بانک میروید.

 

بهترین نام رستوران را انتخاب کنید

نام رستوران ها ممکن است یک موضوع (مکزیکی، چینی، قاره ای)، یک مکان را بازتاب دهند یا به سادگی یک بازی در کلمات باشند. نکته مهم در نظر گرفتن تاثیریست که روی مشتریان خواهد گذاشت. نامی را انتخاب کنید که به مشتریان برای یادآوری و تلفظ آن آسان باشد. هیچ چیز ناامید کننده تر از عدم امکان یافتن یک رستوران در اینترنت و یا در صفحات زرد است زیرا شما به درستی املای نوشتن آ« را نمیدانید.

منو را بنویسید

منوی شما بخش بزرگی از رستوران شماست. بیشتر از همه چیز، اساس این که مشتریان شما به عقب می روند. آنها غذا را دوست دارند. طرح بندی و طراحی به همان اندازه که در منو ذکر شده است بسیار مهم است. اجتناب از طرح هایی که باعث آماتور به نظر آمدن منو میشوند، مانند کلیپ آرت یا دست خط ضبط شده. در نهایت، دانستن اینکه قیمت منو چگونه به افزایش حاشیه سود شما کمک خواهد کرد ، به شما پول بیشتری برای سرمایه گذاری در رستوران خود خواهد داد.

کارکنان رستوران شما

استخدام کارکنان مناسب برای هر رستوران جدید بسیار مهم است. غذای خوب، اگر از خدمات بد استفاده می کند، بیشتر از سرویس بد باعث میشود مشتریان خود را از دست بدهید. دانستن نقش اصلی کارکنان پشت خانه و جلوی خانه به شما کمک خواهد کرد که بهترین نامزد برای این کار را انتخاب کنید. تجربه ها نشان داده بهتر است برای موقعیت های مهم مانند سر آشپز، مدیر غذاخوری و متصدی بار ها امتیاز قرار دهید .

تجهیزات خرید برای رستوران شما

آشپزخانه رستوران، اتاق غذاخوری و بار بزرگترین قسمت بودجه راه اندازی شما است. فروشگاه ها را برای فروش معامله تجهیزات مورد استفاده و تجهیزات اجاره ای خود تعیین کنید . همچنين دانستن نيازها برای اجتناب از خطاهاي خريد مبلمان و تجهيزات غير ضروري که مي تواند باعث شود شما بیشتر از بودجه تان خرج کنید، مهم است. با اصول اولیه شروع کنید، و هنگامی که شما آنها را داشته باشید، می توانید چند عدد اضافی انتخاب کنید.

امتیاز چطور یک رستوران راه اندازی کنیم
 • (5)
  جامع بودن این مطلب
 • (5)
  کاربردی بودن محتوا
 • (5)
  اطلاعات مفید در مورد چگونگی راه اندازی
 • (5)
  امتیاز نویسنده
5
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

3 دیدگاه در “چطور یک رستوران راه اندازی کنیم که شکست نخوریم

مطلب مفید و آموزنده ایست. سپاس از شما

درود
مطالب همه عالی هستند.
واقعا دستتون درد نکنه

سلام
خوشحالیم که راضی بودید. باز هم به ما سر بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *