نکات مهم پیش از راه اندازی رستوران ؛ 10 نکته مهم راه اندازی رستوران را بدانید

توجه به نکات مهم راه اندازی رستوران در یک راه اندازی موفق به شما کمک خواهد کرد. در این مقاله همراه شما هستیم تا 10 نکته مهم راه اندازی رستوران را به طور خلاصه، برایتان توضیح دهیم. باز کردن یک رستوران جدید، هیجان انگیز است، اما در عین حال می تواند سخت باشد. نکات بسیاری هستند که باید قبل از راه اندازی رستوران، آن ها را در نظر بگیرید؛ از جمله نوشتن یک منو، خرید تجهیزات مناسب و استخدام کارمندان مناسب. ما برای راه اندازی رستوران تان، یک چک لیست از همه چیزهایی که لازم دارید، آماده کرده ایم.

 

1. یک سبک برای رستوران خود انتخاب کنید

سبک رستوران، اغلب بر مبنای رویه های فعلی (یا مدهای زودگذر) شکل می گیرد. برای مثال می توان از رستوران هایی که در اطراف پارک ها قرار دارند و همبرگرهای ارزان قیمت می فروشند استفاده کرد، سبک رستورانی که منوی متنوعی دارد و انواع غذاهای کلاسیک و جدید ارائه می دهد، به احتمال زیاد می تواند به اندازه ی رستورانی که غذاهای سنتی یا فست فود ارائه می دهد، محبوب باشد.

 

2. رقابت محلی خود را بررسی کنید

یکی دیگر از نکات مهم در راه اندازی رستوران، بررسی رقابت محلی است. شاید شما فکر می کنید که رستوران داری شما بهتر از دیگران است، و شاید شما واقعا بهتر باشید، اما نباید رقابت خود را نادیده بگیرید. رستوران های بزرگ دنیا، که سابقه نسبتا طولانی و موفقی دارند، به وضوح این کار را انجام می دهند تا در بازار کسب و کار باقی بمانند.

 

3. یک موقعیت خوب برای رستوران خود انتخاب کنید

این نکته، ممکن است یک گام آشکار در باز کردن رستوران جدید به نظر برسد؛ با این حال، همیشه تعجب می کنیم وقتی می بینیم رستورانی که در یک محل نه چندان خوب است، رشد می کند. اغلب اوقات یک مکان ممکن است به نظر ایده خوبی به نظر برسد، اما به دلایل مختلف، مشتری را جذب نمی کند. به همین دلیل است که فروشگاه های بزرگ در محله های شلوغ مرکز شهر، اجاره ی بالاتری دارند.

4. یک طرح تجاری ستاره ای بنویسید

چهارمین نکته مهم در راه اندازی رستوران، نوشتن یک طرح تجاری ستاره ای است. اکنون زمان آن رسیده که طرح کسب و کار خود را بنویسید. این مثل نقشه راه، برای شروع کردن روز لازم است. یک طرح کسب و کار دارای سه بخش اصلی است: خلاصه اجرایی، شرح شرکت، و تجزیه و تحلیل بازار. شما باید خلاصه ای از ایده رستوران خود را ارائه دهید. و همین طور سبک، مکان، و میزان پولی که شما هر ساله انتظار دارید و غیره. نوشتن یک طرح کسب و کار در رستوران می تواند زمان ببرد، اما ضروری است که شما یک درک درست از آنچه که از بازاریابی رستوران انجام می دهید، داشته باشید.

 

5. دیدار با سرمایه گذاران

اکنون وقت خود را با سرمایه گذاران خود برای طرح کسب و کار رستوران ستاره ای بگذارنید. مهم نیست شما با بانک، اداره کوچک کسب و کار، یا سرمایه گذاران خصوصی دیدار می کنید؛ تمام پرونده های خود را منظم سازماندهی کنید، در پوشه ها و اوراق بهادار که سرمایه گذاران می توانند نگهداری کنند، نگهداری کنید.

6. استخدام کارمند بسیار معروف

یکی از نکات مهم در زاه اندازی رستوران، استخدام کارمند معروف و باتجربه است. هنگام استخدام کارکنان، یک شخصیت و تجربه خوب را دنبال کنید. شما ممکن است وسوسه شوید خانواده و دوستان خود را استخدام کنید، اما این کار را با احتیاط انجام دهید. پویایی ارتباطات زمانی تغییر می کند که یکی از شما رئیس باشد.

 

7. منوی خود را بنویسید

هفتمین نکته مهم در راه اندازی رستوران، نوشتن منوی ویژه رستوران تان است. قلب رستوران شما، منوی آن است. این کارت ارتباطی بین شما و عموم است. قبل از نوشتن منو، اندازه آشپزخانه رستوران خود را اندازه گیری کنید، که به طور مستقیم بر اندازه و سبک منو شما تاثیر می گذارد. آشپزخانه کوچکتر، منوی رستوران شما را محدودتر می کند. این بدان معنا نیست که شما نمی توانید تعداد زیادی از موارد را ارائه دهید. بسیاری از رستوران ها دارای آشپزخانه های کوچک هستند، اما هنوز هم در منوی خود، انواع مختلفی از غذاها و نوشیدنی ها دارند. راز کار کردن با آشپزخانه رستوران کوچک، استفاده مجدد از مواد و یادگیری کار با چند ایستگاه آشپزخانه ای است.

8. سفارش تجهیزات

هنگامی که منوی خود را انتخاب کردید، خواهید دانست که چه تجهیزات صنعتی ای نیاز به خرید دارد. اغلب اوقات می توانید تجهیزات مورد استفاده با کیفیت خوب را در مزایده ها یا فروشگاه های عرضه کننده تجهیزات رستوران ها پیدا کنید.

 

9. افتتاحیه بزرگ برگزار کنید

هنگامی که آماده خدمت می شوید، می توانید یک افتتاحیه آرام داشته باشید ( برای یک شروع آرام )، و بعد از افتتاح کردن، بزرگتر و مجلل تر. این به شما زمان و امکان این را می دهد، تا روی اشکالاتی که ممکن است هر رستوران تازه تاسیس با آن روبرو شود، کار کنید.

10. بازار رسانه های اجتماعی

در نهایت، دهمین نکته مهم در راه اندازی رستوران یعنی تبلیغ از طریق شبکه های اجتماعی را به شما آموزش می دهیم. هنگامی که دنبال کسب و کار باز می گردید، زمان شروع تبلیغات است. اگر مطمئن نیستید، با کمپین رسانه های اجتماعی خود شروع کنید، دیگر مکان های محلی را پیدا کرده و آن ها را دنبال کنید. اگر یک رستوران در منطقه دیگر را، برای کسب و کارش تحسین می کنید، آن رستوران را نیز دنبال کنید و ببینید که چگونه از رسانه های اجتماعی استفاده می کند. هیچ دلیلی برای چرخیدن دور خود وجود ندارد.

 

امتیاز نکات مهم راه اندازی رستوران
 • (5)
  جامع بودن این مطلب
 • (5)
  کاربردی بودن محتوا
 • (5)
  اطلاعات دقیق 10 نکته راه اندازی رستوران
 • (5)
  امتیاز نویسنده
5
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

1 دیدگاه در “نکات مهم پیش از راه اندازی رستوران ؛ 10 نکته مهم راه اندازی رستوران را بدانید

عالی بود. واقعا خسته نباشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *